2. Förfarande
Förfarande
Titel: HYRESVÄRDSUPPHANDLING HUS 2-3 SAHLGRENSKA LIFE
Beskrivning: VF HYRESVÄRDSUPPHANDLING HUS 2-3 SAHLGRENSKA LIFE VGR inbjuder er härmed att ansöka om att få lämna anbud i denna offentliga upphandling avseende hyresvärd för lokaler i nyuppförda byggnader inom Fastigheten för ett nytt life science-kluster för translationella miljöer för forskning, utbildning, vård och innovation vid Per Dubbsgatan i Göteborg (”Upphandlingen”).
Intern identifierare: RS 2025-06210
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 70310000 Uthyrning eller försäljning av byggnad
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45213150 Byggnation av kontorsbyggnad, 45214000 Bygg- och anläggningsarbeten: undervisnings- och forskningsbyggnader, 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 70000000 Tjänster avseende fast egendom, 70130000 Uthyrning av egen fast egendom
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000