84805-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Sand och lera
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Material jord, sand och fallskydd 2021
Referensnummer: GNU 2021/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14200000 Sand och lera
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser material så som jord, fallskyddssand och sand till kommunernas parker, lekplatser och annan kommunal mark.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Jord
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14200000 Sand och lera, 14211000 Sand, 14211100 Natursand, 14212400 Jord, 43325000 Park- och lekplatsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fallskydd
Del nr: 2
Sand
Del nr: 3