848079-2025 - Resultat
Sverige – Underhåll av hissar – Drift och underhåll av hissar och rulltrappor i Västlänken - Steg 1
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDrift och underhåll av hissar och rulltrappor i Västlänken - Steg 1
BeskrivningDrift och underhåll av hissar och rulltrappor i Västlänken - Steg 1. Kontrakt gällande förebyggande och avhjälpande underhåll inklusive jour.
Intern identifierareKOM-417135
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50750000 Underhåll av hissar
Ytterligare klassificering (cpv): 42416400 Rulltrappor, 42419500 Delar till hissar, skophissar eller rulltrappor, 42419510 Hissdelar, 42419530 Delar till rulltrappor, 44221230 Skjutdörrar, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50740000 Reparation och underhåll av hissar, 42416400 Rulltrappor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareDrift och underhåll av hissar och rulltrappor i Västlänken - Steg 1
Ytterligare klassificering (cpv): 42416400 Rulltrappor, 42419500 Delar till hissar, skophissar eller rulltrappor, 42419510 Hissdelar, 42419530 Delar till rulltrappor, 44221230 Skjutdörrar, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50740000 Reparation och underhåll av hissar, 50750000 Underhåll av hissar