848108-2025 - Resultat
Sverige – Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor – Smörjmedel och alkylatbensin
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSmörjmedel och alkylatbensin
BeskrivningÖrnsköldsviks kommun tillsammans med Miljö och Vatten i Örnsköldsvik AB samt Örnsköldsvik Airport AB, upphandlar smörjmedel och alkylatbensin.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:83231:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 09210000 Beredda smörjmedel, 09211000 Smörjoljor och smörjmedel, 24000000 Kemiska produkter, 24951000 Fetter och smörjmedel, 24951100 Smörjmedel