84818-2019 - PlaneringSverige-Uppsala: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Högintensivt fokalt ultraljud (HIFU-apparat)
Referensnummer: UPPH2019-0068
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33112200 Ultraljudsapparat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI, HIFU-apparat (Högintensivt fokalt ultraljud)