2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Behandlingsunitar och röntgen
Beskrivning: Inför kommande upphandling önskar Region Gotland komma i kontakt med leverantörer som marknadsför dentala behandlingsunitar och röntgen till tandvården. Syftet med denna förfrågan är att ge Region Gotland en fördjupad information om hur marknaden ser på upphandling av efterfrågade varor och tjänster. Detta är leverantörernas tillfälle att lyfta idéer och synpunkter som de anser är av vikt för att en upphandling ska få ett bra resultat. Leverantörer som marknadsför en eller flera lösningar inom en eller flera av nedanstående punkter är välkomna att anmäla sig: - Dentala unitar - Behandlingsstolar för patient - Röntgenutrustning till tandvårdskliniker - Intraorala digitala sensorer - Instrumentrengöringssystem - Service av egna eller andra leverantörers utrustningar
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123151:Lot:1