849001-2025 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Markarbeten för ackumulatortank
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelMarkarbeten för ackumulatortank
BeskrivningDenna förfrågan omfattar mark- och anläggnings samt grundläggning av betongfundament för ackumulatortank. Upphandlingsform kommer vara generalentreprenad och entreprenadform kommer vara utförandeentreprenad. Arbetsområdet kommer vara avgränsat men inom fast driftställe på Hedenverket. Entreprenaden kommer utföras i tre etapper där ackumulatortank uppförs av annan entreprenör mellan de två etapperna.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Förfarandets viktigaste känneteckenMarkarbeten
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115270:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45213000 Bygg- och anläggningsarbeten: affärs-, lager- och industribyggnader samt byggnader med anknytning till transport, 45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten