2. Förfarande
Förfarande
Titel: Request For Information (RFI) för E-arkiv
Beskrivning: Kommunerna Arvika, Eda, Säffle och Årjängs kommuner har för avsikt att gemensamt upphandla e-arkiv. Syftet med denna RFI är att inhämta information från marknaden om tillgängliga E-arkivlösningar. Kommunerna kan komma att bjuda in leverantörer som besvarar RFI till demonstration av sina lösningar och vidare dialoger.
Intern identifierare: Dnr 2025-344
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72317000 Datalagring
Ytterligare klassificering (cpv): 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48329000 Bildbehandlings- och arkiveringssystem