849406-2025 - Resultat
Sverige – Golvvårdsmaskiner – Städmaskiner
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelStädmaskiner
BeskrivningSyftet med upphandlingen är att tillgodose kommunens behov av städmaskiner för professionellt bruk. Karlshamns kommun har ett kontinuerligt behov av professionella städmaskiner som möter de krav som ställs inom våra verksamheter. För att säkerställa tillgång till effektiva, användarvänliga och ändamålsenliga maskiner upphandlar Karlshamns kommun det. Upphandlingen omfattar olika typer av städmaskiner – från mindre, smidiga modeller som enkelt når under möbler och trånga ytor, till större maskiner med sittande förare för större golvytor.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39713400 Golvvårdsmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113607:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39713410 Skurmaskiner, 39713420 Polermaskiner, 42900000 Diverse allmänna maskiner och specialmaskiner