2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hantverkartjänster - Bygg
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att tillgodose beställarens behov av byggarbeten på beställarens fastighetsbestånd samt förvaltade fastigheter. Arbetsuppgifter som kommer att avropas gäller byggarbeten för service, reparationer, anpassningar, mindre byggarbeten, ombyggnader och renovering.
Intern identifierare: 25/45
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000