2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulttjänster inom teknikområdet broar
Beskrivning: Inlandsbanan AB inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbud gällande ramavtal avseende tekniska konsulttjänster inom teknikområdet broar. Upphandlingen och därpå följande avtal är uppdelade i två avtalsområden. - Avtalsområde A – Besiktning, inspektion och konstruktion - Avtalsområde B – Underhållsplanering
Intern identifierare: DIA12800
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71322300 Konstruktion av broar, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71631450 Brobesiktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000