Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upparbetning högkostnadskomponenter Littera Y2 motorvagnar 2023
Referensnummer: 22/26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar revision av högkostnadskomponenter till motorvagnar littera Y2 avseende revision efter 1 200 000 km för alla komponenter utom växellådor som revideras efter 600 000 km. Upphandlingen avser i grova drag ungefär samma typer av revisioner av komponenter som befintligt ramavtal avseende de aktuella tjänsterna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79210000 Redovisning och revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen