2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och underhåll för brand- och utrymningslarmanläggningar
Beskrivning: Uppdraget avser ramavtal för drift och underhåll av Mölndalsbostäders 33 brandutrymningslarmanläggningar som finns inom fastighetsbeståndet. Service- och underhåll för respektive anläggning/objekt inklusive 3 kvartalsprov och 1 årsprov samt utbildning och telefonsupport för brukare. Akut felavhjälpande samt felavhjälpande underhåll. Åtgärda fel och brister som rapporterats vid genomförda revisionsbesiktningar.
Intern identifierare: 00381/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 31625000 Inbrotts- och brandlarm, 31625100 Branddetektorer, 35121700 Larmsystem, 44482000 Brandskyddsanordningar, 45312100 Installation av brandlarmssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000