849855-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Flygning och tillhörande tjänster – Skogsbrandsbevakning med flyg i Gävleborgs län
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkogsbrandsbevakning med flyg i Gävleborgs län
BeskrivningLänsstyrelsen Gävleborg bjuder in att lämna anbud i denna upphandling. Skogsbrandsbevakning med flyg i Gävleborgs län.
Intern identifierare8949-2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60440000 Flygning och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 60442000 Bekämpning av skogsbränder från luften, 60445000 Flygtjänster, 75251110 Brandskyddstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
Optioner
Beskrivning av alternativenNej