2. Förfarande
Förfarande
Titel: Extern Remiss - Infusionssystem ASN 2025-8359
Beskrivning: Akutsjukhusnämnden genom Södersjukhusets förvaltning, efterfrågar synpunkter inför upphandling av Infusionssystem. Vid denna externremiss får leverantör möjlighet att lämna synpunkter på utkast av kravspecifikation samt lämna svar på en del frågor kring en planerad upphandling.
Intern identifierare: ASN 2025-8359
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33194110 Infusionspumpar, 42122410 Pumpar för medicinskt bruk