See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Presentkort till anställda 2026, SLL 133
Beskrivning: Region Stockholm genomför en upphandling av elektroniska presentkort till anställda. Fullständig omfattning framgår av upphandlingsdokumentet.
Intern identifierare: FSN 2025-0082
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18530000 Presenter och priser
Ytterligare klassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 37000000 Musikinstrument, sportartiklar, spel, leksaker, hantverk, konsthantverksmateriel och tillbehör, 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter, 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster, 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Obligatoriska krav och pris
Beskrivning: Endast obligatoriska krav. Utvärdering på grunden lägst pris.
Intern identifierare: 1652579-6866290f0f070f9201e641c2
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Sanningsförsäkran och kvalificering - Väljs av anbudsgivare som avser att direkt i anbudet ifylla sanningsförsäkran samt bifoga bevis för uppfyllande av kvalificeringskrav
Beskrivning: "ESPD" respektive "Sanningsförsäkran och kvalificering" utgör valbara delar beroende på om anbudsgivaren önskar lämna en egenförsäkran eller ifylla sanningsförsäkran och bifoga bevis för uppfyllande av kvalificeringskrav direkt i upphandlingen. "Uteslutning och kvalificering" väljs av anbudsgivare som avser direkt i anbudet ifylla sanningsförsäkran samt bifoga bevis för uppfyllande av kvalificeringskrav. Anbudsgivaren måste då med anbudet inlämna samtliga efterfrågade bevis. OBS! Endast en av dessa ska väljas av anbudsgivaren.
Intern identifierare: 1652580-6866290f0f070f9201e641c5