849940-2025 - Resultat
Sverige – Avfallshantering – Flistransport
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Flistransport
Beskrivning: Njudung Energi Vetlanda AB inbjuder härmed till anbudslämning i samordnad upphandling tillsammans med Njudung Energi Sävsjö AB. Upphandlingen avser att tillgodose Njudung Energis behov av löpande flistransporter med sidotippande lastbil till och från dess anläggningar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001