849986-2025 - Resultat
Sverige – Vägmarkeringsarbeten – För utförande av vägmarkeringar underhåll Västmanlands län (U), Mellersta regionen
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: För utförande av vägmarkeringar underhåll Västmanlands län (U), Mellersta regionen
Beskrivning: Objektet avser utförande av komplettering av vägmarkering och vägmarkering på nylagd underhållsbeläggning på befintliga vägar inom angivet geografiskt område, enligt vad som meddelas av beställaren under entreprenadtiden.
Intern identifierare: KOM-418258
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233221 Vägmarkeringsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Objektet avser utförande av komplettering av vägmarkering och vägmarkering på nylagd underhållsbeläggning på befintliga vägar inom angivet geografiskt område, enligt vad som meddelas av beställaren under entreprenadtiden. I entreprenaden ingår också att vid behov rengöra vägbanan från punktvis spill och andra föroreningar före utförande av vägmarkeringsarbeten.
Intern identifierare: För utförande av vägmarkeringar underhåll Västmanlands län (U), Mellersta regionen