2. Förfarande
Förfarande
Titel: Serviceinsatser inom hemtjänsten
Beskrivning: Upphandlingen omfattar serviceinsatserna inköp , tvätt och distribution av matlådor för kommunens brukare i samtliga av kommunens geografiska områden. Detta är en reserverad upphandling, vilket innebär att vissa leverantörer som annars skulle sakna möjligheter att få kontrakt under normala konkurrensförhållanden får positivt särbehandlas. Endast leverantörer som uppfyller verksamhetskravet alt. andelskravet får delta i upphandlingen.
Intern identifierare: KS-2025-808
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98133100 Samhällsförbättringar och stödtjänster till befolkningen
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000