85022-2024 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Ramavtal för ny-, till- och ombyggnader inom mark och VA
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för ny-, till- och ombyggnader inom mark och VA
BeskrivningStaffanstorps kommun har behov av att få utfört vissa mark-, anläggnings- och VA-arbeten avseende kommunens gator, gång- och cykelvägar, torg, parker, andra grönytor, VA-ledningsnät och därtill hörande anläggningar. Upphandlingen avser behov av mindre entreprenader inom såväl markarbeten som VA-arbeten.
Föregående meddelande3667-2023
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90345:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45112000 Grävning och schaktning, 45112360 Återställande av mark, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45236000 Markanläggning, 45332200 VA-arbeten