85026-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
Meddelande om koncessionstilldelning
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/23/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Café Kiruna Airport
Referensnummer: SDA 2022-00469
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Koncessionshavaren ska driva ett (1) café placerad på Kiruna Airport
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 18 478 875,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen