Huvudsaklig CPV-kod 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Karlskrona kommuns huvudsakliga behov av frukt, grönsaker och potatis till all kommunal verksamhet, dock företrädesvis inom områdena skola, barn- och äldreomsorg.