2. Förfarande
Förfarande
Titel: Café och Souvenirer Kiruna Airport
Beskrivning: Swedavia upphandlar drift av en Café- och souvenirbutik till Kiruna Airport. För de fall att anbudsansökande företag vill använda sig av European Single Procurement Document (ESPD) kommer Swedavia möjliggöra för detta genom att på begäran skicka ut dokumentet till det anbudssökande företaget. Dokumentet kan sedan fyllas i och bifogas anbudsansökningen. Användandet av ESPD är frivilligt.
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Genomförs i ett steg, kan komma att förhandlas
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55300000 Restaurang- och serveringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123588:Lot:1