2. Förfarande
Förfarande
Titel: Amplified femtosecond laser system
Beskrivning: The Lund High-Power laser Facility at Lund University is issuing a tender for an amplified femtosecond laser system operating around 1030 nm.
Intern identifierare: V2024/2458
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Amplified femtosecond laser system