See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Reparation, underhåll och installation av lås
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Luleå Kommun, Luleå Hamns och Luleå Miljöresurs behov av låssmedstjänster så som reparation, underhåll och installation av lås samt tillhörande material.
Intern identifierare: KLF 2025/1547
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98395000 Låssmedstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 44520000 Lås, nycklar och gångjärn, 44521100 Lås
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Norr & Luleå Hamn
Beskrivning: Område Norr för Luleå kommun samt Luleå hamn
Intern identifierare: Norr & Luleå Hamn
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Söder
Beskrivning: Delområde Söder
Intern identifierare: Söder
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Salto
Beskrivning: Delområde Salto
Intern identifierare: Salto
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Lumire
Beskrivning: Delområde Lumire
Intern identifierare: Lumire