See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal värderingstjänster gällande fastigheter, byggnader, miljö och företagsskada.
Beskrivning: Upphandling av ramavtal för värderingstjänster gällande fastigheter, byggnader, miljö och företagsskada. Upphandlingen är uppdelad i fyra (4) geografiska anbudsområde: Anbudsområde 1 - Norrland Anbudsområde 2 - Västra Svealand Anbudsområde 3 - Östra Svealand och Gotland Anbudsområde 4 - Götaland
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 70000000 Tjänster avseende fast egendom
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 1 - Norrland
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100969:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 70120000 Köp och försäljning av fastigheter, 79100000 Juridiska tjänster, 79412000 Finansiella konsulttjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2 - Västra Svealand
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100969:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 3 - Östra Svealand och Gotland
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100969:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 4 - Götaland
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100969:Lot:4