85087-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster – Lagersystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLagersystem
BeskrivningUpphandlingen avser ett Lagersystem (vidare kallat System) som ska användas inom Eskilstuna kommuns olika verksamheter (nedan kallat Kommunen). Systemet ska stödja hela lagerhanteringsflödet från inleverans till utleverans. Systemet ska hantera alla steg i detta flöde och vara uppbyggt så att arbetet följer logiska och användbara processer. Främst ska Systemet användas på Kommunens Omlastningscentral (nedan kallat OLC) samt Aktivitet motivation arbete (nedan kallat AMA). De personer som kan komma i kontakt med Systemet är lagermedarbetare, transportmedarbetare, medhjälpare samt arbetsmarknadsinsatser.
Intern identifierareVFJ 22.068
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del