85099-2023 - ResultatSverige-Västervik: Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snittblommor, krukväxter samt närliggande produkter och tillbehör
Referensnummer: U-147-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling gällande snittblommor, krukväxter samt närliggande produkter och tillbehör till Västerviks kommun, Västerviks Bostads AB och Västerviks Miljö & Energi AB.
För att öka tillgängligheten i de olika geografiska delarna av Västerviks kommun, samt tillgodose Beställarnas skiftande behov och önskemål, så erbjuder detta ramavtal möjligheten att kvalificera flera leverantörer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03121000 Trädgårdsväxter, 03121200 Snittblommor, 03451000 Växter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen