2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ortopedtekniska hjälpmedel och service
Beskrivning: Upphandlingen avser leverans av ortopedtekniska hjälpmedel och service till Region Halland. Uppdraget omfattar planering och drift av ortopedteknisk verksamhet. Leverantören ska ha ett helhetsansvar för den ortopedtekniska verksamheten med avseende på exempelvis måttagning, tillverkning, utprovning, anpassning, utlämning och leverans, reparation och service av ortopedtekniska hjälpmedel.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Ortopedtekniska hjälpmedel
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85111600 Ortopediska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118095:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33141700 Ortopediska artiklar, 33183000 Ortopediska hjälpmedel