2. Förfarande
Förfarande
Titel: Haghultsleden Etapp 2 och explolateringsområde Haghult-Tillbo
Beskrivning: Upphandlingen omfattar nybyggnad av Haghultsleden etapp 2 samt gator, VA och tomtmark inom expoloateringsområde Tillbo.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122854:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten