2. Förfarande
Förfarande
Titel: Endoskopi ERCP material (Sydöstra-K)
Beskrivning: Samverkansupphandling av förbrukningsprodukter inom kategorin endoskopi och ERCP för Sydöstra sjukvårdsregionen, dvs Region Kalmar län och Region Jönköpings län.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33168100 Endoskop
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001