Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende laddstationer för elbilar samt tjänst för portal, drift och kundtjänst.
Referensnummer: 2331/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31158000 Laddningsanordningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Statens fastighetsverk (SFV) inbjuder till anbudsgivning avseende upphandling av laddstation för elbilar samt tjänst för portal, drift och kundtjänst.
SFV avser teckna ramavtal med en (1) leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31681500 Uppladdare, 48100000 Programvara för särskild industri, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen