Denna upphandling omfattar gradienttester som används inom klinisk mikrobiologi på Laboratoriemedicin Västerbotten för att få fram en minsta inhiberande koncentration (MIC-värde) av ett antibiotika mot en bakterie.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 38430000 Detektions- och analysutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen