851750-2025 - Resultat
Sverige – Fönsterputsning – Fönsterputstjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFönsterputstjänster
BeskrivningUpphandlingen omfattar fönsterputstjänster såsom in- och utvändig putsning av fönsterrutor och fönsterpartier samt rengöring av fönsterbågar, spröjs och fönsterbleck, inom de fastigheter där Lunds universitet bedriver verksamhet i Lund, Malmö och Helsingborg. Fastigheterna är i vissa fall nya och moderna och i andra fall är det gamla fastigheter med ömtåliga fönster och fönsterbågar som kräver stor försiktighet. Avtal kommer att tecknas med upp till tre (3) leverantörer. Löpande avrop sker genom förnyad konkurrensutsättning.
Intern identifierareV 2025/2516
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90911300 Fönsterputsning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareFönsterputstjänster