2. Förfarande
Förfarande
Titel: Eventtjänster
Beskrivning: Österåkers kommun avser att upphandla ett eventbolag för att planera, genomföra och följa upp evenemang inom ramen för kommunens verksamhet. Evenemangen omfattar bland annat större invånarevenemang, kultur- och fritidsarrangemang samt interna och externa konferenser. Se upphandlingsunderlag för komplett beskrivning och omfattning.
Intern identifierare: 2025-21 KS
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Bilaga 2 - Sociala tjänster och andra särskilda tjänster
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79952000 Evenemang
Ytterligare klassificering (cpv): 79952100 Anordnande av kulturevenemang, 79956000 Anordnande av mässor och utställningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000