8518-2023 - ÄndringSverige-Kumla: Brandbilar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flygplatsbrandbil till Örebro Airport
Referensnummer: 22/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144213 Brandbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Örebro Läns Flygplats upphandlar en ny flygplatsbrandbil, typ Buffalo till verksamheten.
Upphandlande myndigheter
Upphandlande myndighet för denna upphandling är:
Örebro Läns Flygplats AB, 556241-6353