85219-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Upphandling - Förmånsportal 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling - Förmånsportal 2024
BeskrivningUpphandling av förmånsportal med möjlighet till kvittohantering, lönespecifikation, friskvårdsmöjligheter, kollektivtrafikserbjudanden, löneväxling samt beställningar på externa ramavtal i portalen.
Intern identifierareAf-2024/0006 9691
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningUpphandling av kontrakt för förmånsportal. Uppskattad volym: 11 000 medarbetare per månad i systemet och upp till 600 konsulttimmar för utvecklingsarbete
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGenerell del (Bästa förhållande mellan pris och kvalitet)
BeskrivningUpphandling av kontrakt för förmånsportal. Uppskattad volym: 11 000 medarbetare per månad i systemet och upp till 600 konsulttimmar för utvecklingsarbete.
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelKrav på leverantören