2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Beläggningsarbeten
Beskrivning: Entreprenören åtar sig att för Beställarens räkning såsom utförandeentreprenör utföra arbeten inom området underhållsbeläggningar, nybyggnadsbeläggningar som inte upphandlas i särskilda entreprenader, samt vägmarkeringar på i entreprenaden ingående beläggningar och befintliga beläggningar. Vidare ingår förarbeten och återställningsarbeten. Avtalet är ett Ramavtal med förnyad konkurrens. Garantitiden är fem (5) år på utfört arbete.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123491:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45233223 Nybeläggning av körbana, 45233251 Nybeläggning, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 44113620 Asfalt