8525-2020 - ResultatSverige-Göteborg: Drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
19-0157_Bryggeridrycker
Referensnummer: 19/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15900000 Drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Liseberg AB inbjuder anbudsgivare att inkomma med anbud på bryggeridrycker såsom öl, cider, vatten och julmust.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15911000 Alkoholhaltiga drycker, 15941000 Cider, 15961000 Öl, 15961100 Lageröl, 15980000 Alkoholfria drycker, 15981000 Mineralvatten, 15982000 Läskedrycker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen