See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sittdynor - länsgemensam
Beskrivning: Upphandling av sittdynor till KHS (Kommunal hjälpmedelssamverkan i Kalmar län). Upphandlingen ska täcka samtliga 12 kommuner i Kalmar läns behov av sittdynor.
Intern identifierare: U-152-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1610727-67c57136927492113e6a5407
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: BASDYNA
Beskrivning: Upphandling av sittdynor till KHS (Kommunal hjälpmedelssamverkan i Kalmar län) och samtliga 12 kommuner i Kalmar län.
Intern identifierare: 1610729-67c57136927492113e6a540a
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: TRYCKFÖRDELANDE - Dyna av skum eller motsvarande material, dock ej luft
Intern identifierare: 1610733-67c57136927492113e6a540b
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: TRYCKFÖRDELANDE OCH POSITIONERANDE - Luftfylld dyna i kombination med annat material
Intern identifierare: 1610730-67c57136927492113e6a540c
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: TRYCKFÖRDELANDE OCH POSITIONERANDE - Dyna av skum eller motsvarande material, dock ej luft
Intern identifierare: 1610735-67c57136927492113e6a540d
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: FÖRPOSITIONERAD
Intern identifierare: 1610731-67c57136927492113e6a540e
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: TRYCKAVLASTANDE OCH POSITIONERANDE - Luftfylld dyna utan separat pump
Intern identifierare: 1610732-67c57136927492113e6a540f
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: TRYCKAVLASTANDE OCH POSITIONERANDE - Luftfylld dyna med separat pump
Intern identifierare: 1610736-67c57136927492113e6a5410
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: TRYCKAVLASTANDE OCH POSITIONERANDE - Dyna av skum i kombination med gel eller liknande material
Intern identifierare: 1610737-67c57136927492113e6a5411
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Dyna typ coxit L1 - 1/4 coxit och 1/2 coxit
Intern identifierare: 1610738-67c57136927492113e6a5412
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Utjämningsskiva
Intern identifierare: 1610740-67c57136927492113e6a5413