2. Förfarande
Förfarande
Titel: Alpin infrastruktur
Beskrivning: Bodens kommun har behov av tillhandahållandet av alpin infrastruktur i form av en skidanläggning för alpint samt längdåkning inom visst avstånd från Bodens centrum.
Intern identifierare: KS-2025-01024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80415000 Skidskoletjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 42000000 Industrimaskiner, 42410000 Lyft- och hanteringsutrustning, 42418200 Utrustning för enskenetåg och skidliftar, 42418290 Skidliftsutrustning, 80000000 Undervisning och utbildning, 80410000 Diverse skoltjänster, 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster, 92610000 Drift av idrottsanläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Alpin infrastruktur