2. Förfarande
Förfarande
Titel: Användarnära IT, arbetsplats, skoldatorer och kringutrustning.
Beskrivning: Upphandling av Ramavtal med en leverantör för inköp och leasing av datorer, kringutrustning samt tjänster som exempelvis service och utbyten till arbetsplatser och skolor för Gävle kommun, Ockelbo kommun och namngivna bolag.
Intern identifierare: 15348
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Användarnära IT, arbetsplats, skoldatorer och kringutrustning.