8527-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Servrar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Servrar och tillhörande tjänster
Referensnummer: SR 1913
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48820000 Servrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Servrar och tillhörande tjänster.
Varor som upphandlingen ska innefatta:
• Servrar
• Tillhörande tjänster såsom
— Service/Support
— Leveransuppföljning
— Statistik
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50312300 Underhåll och reparation av datanätutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
— Statistik.