Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling avser ett ramavtal för el-, styr- och reglerarbeten.
Arbeten utförs dels inom fastigheter som kommunen äger och/eller förvaltar (t.ex. förskolor, äldreboende och idrottsanläggningar - totalt cirka 160 stycken), dels inom fastigheter som Stiftelsen Kungälvsbostäder och Bokab äger.