853382-2025 - Resultat
Sverige – Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör – Arbetskläder och skyddsskor
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelArbetskläder och skyddsskor
BeskrivningArbetskläder och skyddsskor
Intern identifierareFK 2025/018293
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18141000 Arbetshandskar, 18143000 Skyddskläder, 18831000 Skor med stålhätta
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareArbetskläder och skyddsskor