853743-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vägsalt – Vägsalt
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVägsalt
BeskrivningLeverans av färdigblandad saltlösning och vägsalt samt förvaring av nämnda produkter för succesivt uttag under avtalstiden. Avtalet omfattar både sommar och vintervägsalt/saltlösning.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34927100 Vägsalt
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123209:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34920000 Vägutrustning