85378-2021 - ResultatSverige-Karlstad: Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Suturer och Staples
Referensnummer: RS/210103
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141100 Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer
II.1.4.
Kort beskrivning
Suturer och staplingsprodukter. Avgränsning: Omfattar inte bråcknät, sårlim, hemostatika samt slyngor för inkontinensoperationer. Laparoskopiska tillbehör relaterade till suturer och staples ingår.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Suturer
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: Öppna Staples
Del nr: Laparoskopiska stapler
Suturer och staples