2. Förfarande
Förfarande
Titel: TI 2025-1217 Kaj, västra Mälarehamnen
Beskrivning: Denna upphandling avser entreprenad gällande renovering av den mellersta och norra delen av Västra Mälarehamnens kaj, som idag har begränsad användning på grund av den uttjänta konstruktionen.Befintlig kaj som renoveras är ca 180 m lång och utgör en yta motsvarande ca 2000 m2. - Observera att inga frågor kommer att besvaras under perioden 22 december 2025 – 8 januari 2026.
Intern identifierare: TI 2025-1217
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45240000 Anläggningsarbete för vattenprojekt, 45241100 Anläggningsarbeten för kajer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000