2. Förfarande
Förfarande
Titel: Däck och däckservice
Beskrivning: Sandvikens kommunkoncern upphandlar ett avtal för däck och däckservice. Anbudsgivaren ska ha en däckverkstad i Sandvikens tätort.
Intern identifierare: IKS2026_4
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34350000 Däck till lätta och tunga fordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34351100 Bildäck, 34352100 Lastbilsdäck, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Däck och däckservice