See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyreslokal för personal till hemvården i Teleborg/Vikaholm och Öster Birka o Anna Trolle, Växjö, Växjö
Beskrivning: lokalen ska hemvårdens personal, deras chefer och samordnare arbeta tillsammans med hemsjukvårdens sjuksköterskor. Verksamheten har lokalen som sin hemvist där de har möten, administrerar sitt arbete, tar emot godsförsändelser, äter/fikar, förvarar material som de har med ut till omsorgstagarna. Till lokalen ska det finns yta för godsleveranser, plats för verksamhetens bilar och cyklar samt för interna besökare. I lokalen ska det även finnas möjlighet till omklädning för både dam och herr.
Intern identifierare: 23/255
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
Ytterligare klassificering (cpv): 70130000 Uthyrning av egen fast egendom, 70200000 Uthyrning eller leasing av egen fast egendom, 70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder, 70332200 Förvaltning av affärsfastigheter, 80520000 Utbildningslokaler/system
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Hyreslokal för personal till hemvården
Huvudklassificering (cpv): 75123000 Fastighetsförvaltning
Ytterligare klassificering (cpv): 45214800 Anläggning av träningslokaler, 70200000 Uthyrning eller leasing av egen fast egendom, 70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder, 70332200 Förvaltning av affärsfastigheter, 80520000 Utbildningslokaler/system
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde Teleborg, Vikaholm
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde Öster, Birka o Anna Trolle